scenariusze

W swoim dorobku posiadam dwa scenariusze. Pierwszy z nich to

“Życie z każdym oddechem” – historia Haliny Poświatowskiej

oraz

“Depresja wariata” – współczesny komediodramat.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

życie z każdym oddechem

poetka miłości w walce z przeznaczeniem

Historia Haliny Poświatowskiej

Halina Poświatowska jest jedną z najważniejszych polskich poetek. Jej przełomowe podejście do kobiecości w literaturze odbiło się głośnym echem w powojennej Polsce, choć przysporzyło jej oponentów, jej twórczość do dziś zachwyca świeżością i ponadczasowością.

Każdego człowieka, bardziej niż mocne strony kształtują jego słabości. Nie inaczej jest w przypadku Poetki Miłości. Nieoperowalna wada serca destabilizuje jej życie. Nie może chodzić do szkoły, nie mówiąc o prywatkach czy spotkaniach. Każdy większy wysiłek może ją zabić, płytki oddech powoduje zawroty głowy. Być może to sprawiło, że z czasem nauczyła się żyć z każdym oddechem.

o scenariuszu

Życie z każdym oddechem

W swoim scenariuszu koncentruję się na okresie 1953-1958. Jest to historia dziewczyny chorej na serce, dziewczyny kochającej życie, dziewczyny, która staje się kobietą, poznaje smak miłości i żalu. To opowieść o narodzinach poetki, a także heroicznej walki o życie.

Poszukuję producentów, którzy podobnie jak ja są zafascynowani postacią Haliny Poświatowskiej. Dostępny jest zarówno treatment oraz pełen scenariusz który dostał się do półfinały konkursu Script Pro w roku 2020.

Na koniec polecam jedyne nagranie głosu Haliny Poświatowskiej.

Depresja wariata

czyli dzień świra 20 lat później

Scenariusz nawiązuje bezpośrednio do legendarnego filmu Marka Koterskiego. Producentów zainteresowanych taką konwencją zapraszam do kontaktu.


Synopsis:
28-latni Mirek jest pracownikiem restauracji. Jego powołaniem jest być pisarzem. Ma problemy ze swoją emocjonalnością. Świat przygniata go wciąż nowymi absurdalnymi zdarzeniami. Na głębokim poziomie pragnie miłości, akceptacji oraz szacunku. Mentalnie nienawidzi całego świata. Jego życie to chomiczy bieg. Ucieka przed bezsensem istnienia, wciąż wpadając na kuriozalne zdarzenia. Poziom abstrakcyjności spotykających go wydarzeń wprawia go w
poczucie szaleństwa. Zapija ból egzystencjalny i obłęd, co wzmaga dodatkowo jego poczucie samotności. Pewnego dnia postanawia wziąć się w garść. Odnajduje w internecie nagrania Kołcza Majka i Piotra Blankforda – znamienitych coachów i motywatorów. Mirek postanawia zostać zwycięzcą.

kSIĄŻKA

Zapraszam do zapoznania się z moją debiutancką powieścią.