fbpx

Witold Wyrwa – strona autorska

Witold Wyrwa - strona autorska

najnowsza książka

Między prawdą a grzechem

Michał nigdy nie należał do facetów o ponadprzeciętnym wyglądzie. Wiódł zwyczajne życie do momentu, w którym spotkał kobietę marzeń, dla której zmienił cały swój świat. Proza jego życia nabrała kolorów i każdy dzień u boku pięknej Lilki sprawiał, że czuł się wyjątkowo. Ze zwykłego chłopaka z trąbką w ręku, stał się kimś kim zawsze chciał być – facetem, który kocha i jest kochany. Niestety krótkie chwile szczęścia zostają zdławione przez nieoczekiwane rozstanie, które pcha Michała w ramiona rozpaczy. Rozpaczy, która jest tak nieznośna, że  zatraca się w kolejnych butelkach wódki. Starając się odkryć tytułową prawdę, popełnia niewybaczalny grzech.

Między prawdą a grzechem to pełna wrażliwości powieść psychologiczna o odrzuceniu, wpadaniu w uzależnienia i zagubieniu w świecie bez miłości. Zagubieniu, które sprowadza na granice obłędu. Obłędu, który odbiera nam kolejne cząstki nas samych. To historia o pragnieniu miłości i konsekwencjach, jakie niesie jej brak.

FRAGMENT POWIEŚCI

POBIERZ FRAGMENT POWIEŚCI

To nie książka, ale wyprawa, która swoją intensywnością elektryzuje. Wielkie bogactwo światów wewnętrznych łączy się z wyraźnym, wielozmysłowym obrazem zewnętrznym. Ciężko się oderwać, ciężko zaszufladkować, niemożliwe przejść obojętnie.
Michał grześkowiak
Psycholog, mówca
Wyrwa zabiera nas na wycieczkę po labiryncie relacji swoich bohaterów. Miejscami, świat realny miesza się z onirycznymi wizjami i odwrotnie. Całość prowadzona w zawadiackim, jazzowym rytmie.
ewa dymek
Malarka, pisarka

o książce

Między prawdą a grzechem

myśl

solipsyzm

pogląd filozoficzny głoszący, że istnieje tylko jednostkowy podmiot
poznający, cała zaś rzeczywistość jest jedynie zbiorem jego
subiektywnych wrażeń – wszystkie obiekty, ludzie, etc., których
doświadcza jednostka, są tylko częściami jej umysłu. Podobnym poglądem
jest materialistyczny agnostycyzm,
mówiący, że nic poza umysłem jednostki nie może być absolutnie
udowodnione; wszystko inne może być po prostu iluzją, wyobraźnią lub
czymkolwiek mającym miejsce (egzystującym) w obrębie umysłu danej osoby.

 

Wikipedia

PS Spokojnie to nie traktat filozoficzny 🙂

F.H.Bradley

„Nie mogę przekroczyć doświadczenia, a doświadczenie musi być moim doświadczeniem. Z tego wynika, że nic poza moim „ja” nie istnieje; ponieważ to, co jest doświadczeniem, jest jego [jaźni] stanami.”

Nie tylko książki

Zapoznaj się z dodatkami!

Oprócz książki przygotowałem również serię eleganckich dodatków: notes, kubek oraz siatkę z grafiką książki, które sprawią radość każdemu miłośnikowi książek!

Nie chcę jej krzywdzić, lecz kochać też nie potrafię. Nie dlatego, że nie chcę, lecz dlatego, że coś we mnie umarło. Ta część odpowiedzialna za miłość. To jak zmoknięte drwa — nie da się rozpalić z nich ogniska, nieważne dla kogo.

Witold wyrwa "Miedzy prawdą a grzechem"

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Obiecuję – żadnego SPAMu! Będę Cię informował tylko o najnowszych publikacjach oraz wyjątkowych promocjach!