fbpx

Witold Wyrwa – strona autorska

Witold Wyrwa - strona autorska _________________________________________________________________ kontakt.witoldwyrwa@gmail.com

MIĘDZY PRAWDĄ A GRZECHEM

KAŻDA EMOCJA MA SWOJE KONSEKWENCJE

Między prawdą a grzechem - na skróty

Michał nigdy nie należał do facetów o ponadprzeciętnym wyglądzie. Wiódł zwyczajne życie do momentu, w którym spotkał kobietę marzeń, dla której zmienił cały swój świat. Proza jego życia nabrała kolorów i każdy dzień u boku pięknej Lilki sprawiał, że czuł się wyjątkowo. Ze zwykłego chłopaka z trąbką w ręku, stał się kimś kim zawsze chciał być – facetem, który kocha i jest kochany. Niestety krótkie chwile szczęścia zostają zdławione przez nieoczekiwane rozstanie, które pcha Michała w ramiona rozpaczy. Rozpaczy, która jest tak nieznośna, że  zatraca się w kolejnych butelkach wódki. Starając się odkryć tytułową prawdę, popełnia niewybaczalny grzech.

DLA KOGO?

OSOBY DOROSŁE, GUSTUJĄCE W MOCNEJ, WZRUSZAJĄCEJ PROZIE, KTÓRA SKŁANIA DO REFLEKSJI.

tematyka

MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA, ROZSTANIE, SAMOTNOŚĆ, UZALEŻNIENIA, DEPRESJA, ZEMSTA, PRZEMOC DOMOWA ORAZ SZKOLNA.

Gatunek

POWIEŚĆ PSYCHOLOGICZNA, OBYCZAJOWA, LITERATURA PIĘKNA

PODOBNI AUTORZY: MAREK HŁASKO, ANDRZEJ STASIUK, JERZY PILCH, MAŁGORZATA HALBER, HANYA YANAGIHARA.

POZNAJ LEPIEJ

Między prawdą a grzechem

Między prawdą a grzechem podejmuje odwieczne pytanie: czym jest życie bez miłości? To historia trójki bohaterów z odmienną przeszłością, którzy niczym pnącza pachiry splotą swe losy między prawdą a grzechem. Powieść w niebanalny sposób opowiada o nieszczęśliwym zauroczeniu, konsekwencjach przemocy szkolnej oraz domowej, poczuciu odmienności i nieprzystawania do świata. To studium osoby zrozpaczonej, która zatraca się w depresji „leczonej” alkoholem, starając się zrozumieć przyczynę swojego cierpienia.

Książka kwestionuje współczesną moralność. Stawia pytanie o to, czy zemsta ma sens? Jaką odpowiedzialność ponosimy za uczucia innych osób? Co może spotkać człowieka, który zbyt wielką władzę odda w ręce cierpienia? Jaki wpływ na życie ma deficyt miłości?

 

To nie książka, ale wyprawa, która swoją intensywnością elektryzuje. Wielkie bogactwo światów wewnętrznych łączy się z wyraźnym, wielozmysłowym obrazem zewnętrznym. Ciężko się oderwać, ciężko zaszufladkować, niemożliwe przejść obojętnie.
Michał grześkowiak
Psycholog, mówca
Wyrwa zabiera nas na wycieczkę po labiryncie relacji swoich bohaterów. Miejscami, świat realny miesza się z onirycznymi wizjami i odwrotnie. Całość prowadzona w zawadiackim, jazzowym rytmie.
ewa dymek
Malarka, pisarka

nie tylko poważnie

Między prawdą a grzechem to powieść doceniana za realizm. Jest to książka bardzo życiowa i podobnie jak życie zawiera szeroki wachlarz emocji – od śmiechu po łzy, od euforii po depresję, od miłości do nienawiści.


SZUKASZ KSIĄŻKI Z MOTYWEM MUZYCZNYM?

To dobry adres! W Między prawdą a grzechem dwoje bohaterów zajmuje się muzyką. W wielu scenach króluje atmosfera starego, zadymionego baru, w którym kilku narwańców gra brudny, naturalny jazz.


SZCZYPTA FILOZOFII

Solipsyzm [łac.], filoz. pogląd, zgodnie z którym rzeczywiste i bezsporne istnienie można przypisać jedynie podmiotowi (umysłowi) poznającemu (własnemu „ja”), a cała rzeczywistość jest tylko zespołem jego indywidualnych wrażeń.

POWIEŚĆ O MIŁOŚCI
Między prawdą a grzechem to przede wszystkim książka o miłości, przedstawiona z perspektywy zarówno męskiej,
jak i kobiecej. To opowieść o ludzkich potrzebach, marzeniach oraz zmaganiach na drodze do miłości.
MIĘDZY PRAWDĄ A GRZECHEM
KAŻDA EMOCJA MA SWOJE KONSEKWENCJE

UNIKATOWA GRAFIKA

POWIEŚĆ JEST NIE TYLKO PRZEMYŚLANA POD WZGLĘDEM FABULARNYM, LECZ RÓWNIEŻ WIZUALNYM.

SKRZYDEŁKA 10CM

ORAZ PAPIER BEZDRZEWNY 80G ZAPEWNIAJĄ WYSOKI KOMFORT LEKTURY.

ILUSTRACJE

KAŻDY TOM ZAWIERA TRZY ORYGINALNE ILUSTRACJE, WYKONANE NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE.

Dlaczego warto?

Powieść nie dostarcza gotowych odpowiedzi, jednak losy bohaterów mogą być dla czytelnika przestrogą oraz drogowskazem na własnej drodze. Między prawdą a grzechem to mocna literatura niestroniąca od ciemnej strony ludzkiej natury. W powieści tytułowa prawda i grzech mieszają się w zależności od perspektywy bohatera, tworząc wielowarstwowe możliwości interpretacji. Choć bohaterów jest troje, w rzeczywistości to opowieść o człowieku, jego pragnieniach, słabościach i trudnościach, z którymi musi się zmagać, bez względu na wiek i płeć, gdyż podobne rozterki dotykają każdego z nas.

 

Między prawdą a grzechem to historia dla wymagających czytelników ceniących emocjonalną literaturę, która skłania do refleksji, porywa i wzrusza. Ta opowieść to poszukiwanie i błądzenie, wzloty i upadki, zachwyt i groza. Czy dasz się zabrać w podróż po labiryncie ludzkich emocji?

NIEZALEŻNE

OPINIE O KSIĄŻCE

CYTATY

"Nie chcę jej krzywdzić, lecz kochać też nie potrafię. Nie dlatego, że nie chcę, lecz dlatego, że coś we mnie umarło. Ta część odpowiedzialna za miłość. To jak zmoknięte drwa — nie da się rozpalić z nich ogniska, nieważne dla kogo."

"Gubimy się niepostrzeżenie. Nie jesteśmy w stanie dostrzec momentu, w którym zbaczamy ze szlaku. Idziemy jak koń z zaślepkami. Nagle budzimy się w ciemnej gęstwinie, z której nie ma wyjścia."

"Z perspektywy czasu wydaje mi się, że zrozumienie zajmuje mniej niż ułamek sekundy.
Pogodzenie się z prawdą i podążanie za nią może zająć całe lata."
Witold Wyrwa
Autor

Nie tylko książki

Zapoznaj się z dodatkami!

Oprócz książki przygotowałem również serię eleganckich dodatków: notes, kubek, ręcznie robioną zakładkę makramową oraz siatkę z grafiką, które sprawią radość każdemu miłośnikowi książek!

FRAGMENT POWIEŚCI

POBIERZ FRAGMENT POWIEŚCI